BREAKING NEWS

Euro dhe Dollari prekin 'fundin', zbuloni se çfarë po ndodh me monedhat e huaja sot

Euro dhe Dollari prekin 'fundin', zbuloni se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x

Bota

"Sulmi u krye me ndihmën e NATO-s"/ Vritet ish-deputeti pro-rus nga bombardimet, autoritetet akuzojnë Ukrainën

"Sulmi u krye me ndihmën e NATO-s"/ Vritet ish-deputeti pro-rus

Autoritetet pro-Kremlinit kanë akuzuar forcat ukrainase për vrasjen e dy personave, përfshirë një ish-deputet, në një sulm me raketa në një hotel në qytetin e Kherson.

Një zyrtar rajonal tha se Oleksiy Zhuravko, një ish-deputet ukrainas pro-rus, vdiq si pasojë e sulmit.

Kirill Stremousov tha në deklaratë se forcat e armatosura ukrainase qëlluan një raketë në “Play Hotel by Ribas”, rreth orës 05:30 të mëngjesit të kësaj të diele.

Kievi nga ana tjetër nuk i është përgjigjur pretendimeve.

Administrata e instaluar nga Rusia tha në një postim në Telegram se ky “ishte një akt i planifikuar terrorist”, duke shtuar se ndërtesa e hotelit nuk ishte përdorur për qëllime ushtarake.

Në deklaratë thuhet se sipas “informacioneve paraprake” nga sulmi u vranë dy persona.

Autoritetet thanë se gazetarët e mediave ruse ishin në hotel kur raketa goditi, raporton agjencia e lajmeve AFP..

Një përfaqësues i agjencive të zbatimit të ligjit në rajon u citua nga agjencia e lajmeve TASS të ketë thënë se sulmi “u krye në mënyrë të qartë me ndihmën e përfaqësuesve të NATO-s, sipas inteligjencës dhe informacionit të tyre”.

Punonjësit e shpëtimit thuhet se po krehin rrënojat në kërkim të viktimave të mundshme të hotelit që ndodhet në qendër të qytetit të Kherson.

Ky sulm vjen në një moment kur autoritetet ruse në Khersonin e pushtuar po detyrojnë qytetarët të firmosin një peticion ku kërkohet që territori t’i bashkohet federatës ruse.