BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x
BREAKING NEWS

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me deklaratën 'bombë': Së shpejti do të arrestohet një ish-kryebashkiak

"Po flitet minutat e fundit"/ Eksperti Ervin Karamuço del me
x
BREAKING NEWS

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti i shumëkërkuar që bashkëpunonte me “Ndraghetan” (emri)

Shkatërohet banda shqiptare në Itali/ Kush është trafikanti
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr 'goditjen' më të madhe në historinë e këmbimit valutor

Çfarë po ndodh me euron? Pëson rënie dhe merr
x

Bota

Sulmohet baze ruse në Krime, inteligjenca britanike zbardh detajet

Sulmohet baze ruse në Krime, inteligjenca britanike zbardh detajet

Inteligjenca britanike bën me dije se një sulm është ndërmarrë ndaj bazës detare ruse në Krimenë e pushtuar nga Moska.

Një numër anijesh sipërfaqësore pa ekuipazh u përpoqën të godasin bazën ruse të Sevastopolit, raporton ministria britanike e mbrojtjes.

“Një anije u ndalua nga pala mbrojtëse, ndërsa dy u shkatërruan në port”, thuhet në njoftim.

Në përditësimin e përditshëm të inteligjencës, Ministria e Mbrojtjes deklaroi: “Zyrtarët rusë thanë se asnjë anije ruse nuk ishte dëmtuar. Një sulm i mëparshëm me anije pa ekuipazh ndodhi në Sevastopol më 29 tetor 2022, ku dëmtoi minahedhësin Ivan Golubets dhe fregatën Admiral Makarov.

Edhe pse sulmet e reja ka të ngjarë të dështojnë të dëmtojnë asnjë aset ushtarak, kërcënimi i USV ka të ngjarë të vazhdojë të kufizojë operacionet e flotës ruse të Detit të Zi.”