BREAKING NEWS

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër ‘shuplakë’ e fortë për Monika Kryemadhin / Damian Gjiknuri jep lajmin, ja çfarë ka ndodhur në Vlorë

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër
x

Bota

Sulmohet eskorta dhe vritet ambasadori italian, reagon Ministria e Jashtme: Me hidhërim të thellë...

Sulmohet eskorta dhe vritet ambasadori italian, reagon Ministria e Jashtme: Me

Ambasadori italian në Republikën Demokratike të Kongos është vrarë gjatë një sulmi me armë  në Goma.

Lajmi është bërë publik nga Ministria e Jashtme italiane për CNN.

Bëhet me dije se Luca Attanasio vdiq së bashku me një ushtar italian pasi makina e tyre u sulmua ndërsa udhëtonin në një autokolonë të Kombeve të Bashkuara.

“Me hidhërim të thellë Farnesina konfirmon vdekjen, sot në Goma, të Ambasadorit të Italisë në Republikën Demokratike të Kongos Luca Attanasio dhe të një ushtari pjesë e autoritetetve të policisë”, tha ministria në një deklaratë për shtyp.