Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmohet parlamenti grek, bojë dhe bomba tymuese nga persona të maskuar (FOTO+VIDEO)

Video: 

Postuar: 21/05/2019 - 15:40

Gjatë mesditës së sotme është shënuar një incident i ngjashëm me protestat e zhvilluara në vendin tonë nga opozita. Bojë dhe bomba tymuese janë hedhur drejt Parlamentit grek duke shkaktuar kështu një sërë reagimesh.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:15 me orën lokale kur personat e maskuar pas Varrit të ushtarit të panjohur duke arritur deri në majën e godinës së Parlamentit nga ku hodhën bojë dhe tymuese. Më pas u larguan nëpër rrugët e sheshit “Sintagma” duke iu shmangur policisë.

Policia po heton për të zbuluar personat që e kanë kryer këtë akt që sipas dyshimeve paraprake mund të kenë lidhje me rastin Koufodinas.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:07

Washington pritet të përshkallëzojë krizën me Iranin pas rrëzimit të një droni amerikan në territorin iranian.
 

Postuar: 20/06/2019 - 14:57

Presidenti kinez, Xi Jinping, ka udhëtuar drejt Koresë së Veriut për një takim me Kim Jong-un,

Postuar: 20/06/2019 - 14:52

Deputetët japonezë votuan sot një ligj që ndalon dhe ndëshkon drejtimin e dronit në gjendje të

Postuar: 20/06/2019 - 14:46

Kina tha se ish-shefi i Interpol-it, Meng Hongwei, ka pranuar sot në gjyq se ka marrë mbi dy mi

Postuar: 20/06/2019 - 13:44

Washington pritet të përshkallëzojë krizën me Iranin pas rrëzimit të një droni amerikan në territ

Postuar: 20/06/2019 - 10:59

Që nga zgjedhjet europiane në maj, BE grindet, se kush do t’i marrë postet më të rëndësishm

Postuar: 20/06/2019 - 07:35

Kombet e Bashkuara kanë bërë thirrje dje për një hetim të pavarur mbi vdekjen e ish-presidentit e