BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Bota

“Sunak rrezikon luftë tregtare me Evropën”/ Ngrihet alarmi, zyrtarët e BE-së të shqetësuar

“Sunak rrezikon luftë tregtare me Evropën”/ Ngrihet

Me ardhjen e Rishi Sunak si kryeministër i Britanisë së Madhe priten të ndryshojnë shumë gjera jo vetëm brenda vendit, por edhe sa i takon raporteve me vendet e Bashkimit Evropian.

Zyrtarët e BE-së kanë shprehur shqetësimin se plani i kryeministrit britanik Rishi Sunak për të shfuqizuar mijëra ligje të BE-së deri në fund të vitit rrezikon të shkaktojë një luftë tregtare në shkallë të gjerë midis Londrës dhe Brukselit.

Letrat e nënshkruara nga zyrtarët evropianë vendosin në pah shqetësimin se Britania mund të ulë standardet në fusha të tilla si mbrojtja e mjedisit dhe të drejtat e punëtorëve, duke shkelur kështu dispozitat e kushteve të lojës së barabartë, që është në qendër të marrëveshjes pas Brexit.