BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Bota

Synon t’i bëjë njerëzit të pavdekshëm, njihuni me idenë gjeniale të 11-vjeçarit që mbaroi për 1 vit e gjysmë shkollën e lartë për Fizikë dhe po i lë të gjithë pa fjalë me intelektin e tij (FOTO)

Synon t’i bëjë njerëzit të pavdekshëm, njihuni me

Një vogëlush 11-vjeçar grek i diplomuar në fizikë kuantike po planifikon të bëjë njerëzit të pavdekshëm.

Ky është Laurent Simons, djali 11-vjeçar, inteligjenca e të cilit është krahasuar me atë të Ajnshtajnit, megjithse ai vetë-identifikohet me Tesla-n, pasi e sheh veten më tepër praktik, sesa teorik.

Simons mori diplomën e tij në Fizikë Kuantike nga Universiteti i Antwerp në Belgjikë ku arriti të mbyllte studimet Brenda 1.5 vitesh.


Synon t’i bëjë njerëzit të pavdekshëm, njihuni me

Dëshira më e madhe e gjeniut të vogël është që të bëjë të mundur pavdekshmërinë tek njerëzit. Ai mendon ta arrijë këtë gjë dukë zëvendësuar pjesët e trupit të njeriut me pjesë mekanike. Ide kjo që mund të duket si trillim shkencor, por aspak utopik për ata që përfshihen në teknologji të reja.

“Qëllimi im është të mësoj shumë gjëra nga fusha të ndryshme shkencore, në mënyrë që të bëj të mundur realizimin e dëshirës time,” u shpreh i emocionuar gjatë intervistës nga media e njohur greke.

Synon t’i bëjë njerëzit të pavdekshëm, njihuni me

Talenti i tij i jashtëzakonshëm ishte i dukshëm që në moshë akoma më të vogël, por kjo gjë i shqetësoi disi prindërit e tij, pasi ai nuk shoqërohej shumë me moshatarët.

Simons pritet të vazhdojë studimet në një universitet britanik dhe këtë vit do të nderohet me “Çmimin Absolut” në Sciaça Awards, një institucion i organizuar çdo vit në Vatikan për të promovuar Vullnetarizmin Kulturor, Shkencor dhe Social.

Synon t’i bëjë njerëzit të pavdekshëm, njihuni me