BREAKING NEWS

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda

Shqipëria "shkundet" nga tërmeti, ja epiqendra dhe magnituda
x
BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Bota

Talebanët nuk harrojnë të hakmerren, vrasin 20 civilë në “luginën e luanëve”

Talebanët nuk harrojnë të hakmerren, vrasin 20 civilë

Sipas BBC, të paktën 20 civilë janë vrarë në Luginën Panjshir të Afganistanit, zonë ku më parë ka patur luftime mes mes talebanëve dhe forcave opozitare. Komunikimet janë ndërprerë në luginë, duke e bërë raportimin të vështirë, por BBC ka dëshmi se vrasjet janë kryer nga talebanët.

Disa pamje tregojnë sesi vritet një person në Panjshir.

Lugina Panjshir ka qenë prej kohësh një pikë qendrore për rezistencën në Afganistan.

Nën komandantin e opozitës Ahmad Shah Massoud, rajoni zmbrapsi si forcat sovjetike ashtu edhe talebanët.

Tashmë rajoni ka rënë në duart e talebanëve, të cilët dyshohet se u ndihmuan edhe nga Pakistani.