BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Bota

Të armatosur gjer në dhëmbë/ Helikopterë dhe mbi 600 forca Policie! Sot i viziton Angela Merkel, “blindohet” Beogradi, merren masa për jetën e kancelares

Të armatosur gjer në dhëmbë/ Helikopterë dhe mbi 600

Mbërritja e kancelares Angela Merkel në Serbi ka nxitur marrjen e një sërë masave të rrepta sigurie. Sipas “Blic”, kancelarja Merkel do të përshëndetet në hapësirën ajrore të vendit nga ushtria e 29 -të serbe. Ndërkohë që do të ketë dy helikopterë policie në terren gjatë vizitës. 

Të armatosur gjer në dhëmbë/ Helikopterë dhe mbi 600

Më shumë se 600 efektivë policie do të vendosën në rrugët që ajo do të kalojë dhe do të jenë drejtpërdrejt përgjegjës për sigurinë e kancelares gjermane. Po ashtu disa ekipe zjarrfikësish dhe ambulanca do të jenë në detyrë gjatë gjithë kohës.

Ndërkohë që vijojnë edhe përgatitjet e tjera për ardhjen e Angela Merkel, ku në foto duket qartë vendosja e flamujve para Pallatit të Serbisë, si dhe në Kullën Genex në Beogradin e Ri, ku do të kalojë delegacioni.