BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Bota

Të gjithë në dilemë prej pandemisë, kancelarja gjermane zbulon se ku do t’i bëjë pushimet verore

Të gjithë në dilemë prej pandemisë, kancelarja gjermane

Në kohën kur thuajse e gjithë bota është në dilemë se ku do t’i bëjë pushimet verore, ose nëse do t’i bëjë, për shkak të koronavirusit, kancelarja gjermane i ka idetë e qarta.

Pushimet verore do t’i kalojë në Gjermani. Kështu deklaroi Angela Merkel gjatë një interviste për televizionin “ZDF”.

Kancelarja Merkel nuk hyri në detaje të zgjedhjes së saj, ashtu sikurse ka ndodhur më parë.

Në të kaluarën, Merkel ka kaluar shpesh pushime në Itali, në Alto Adige, vendi i preferuar i saj, të cilën e ka thënë shpesh. Por, edhe vitin e kaluar e kishte tradhtuar “verimin italian”.

Më të lexuarat