BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Bota

Të gjithë në punën e saj e dinin të vdekur, kompania habitet kur merr vesh të vërtetën falë qenit qimedredhur

Të gjithë në punën e saj e dinin të vdekur, kompania

Një grua në Gjermani është arrestuar pasi mashtroi për vdekjen e saj në këmbim të parave.

Dyshohet se ajo ka  përfituar rreth 1 milion € nga firma gjermane e energjisë diellore ku ajo punonte, pasi ka falsifikuar vdekjen e saj.

Mirëpo qeni e nxorri zbuluar. Detektivët privatë të punësuar nga firma kërkuan në rrjetet sociale dhe zbuluan se gruaja në fjalë kishte një qen qimedredhur “gjigant”, që nuk është një racë shumë e zakonshme në ishull.

Pikërisht qeni i saj i çoi efektivët në gjurmët e gruas në fjalë e cila pohoi edhe vetë më pas që kishte falsifikuar vdekjen e saj për arsye ekonomike.