Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Bota

Të gjithë në rrjetën e tij? Bill Gates përhap panik, bën parashikimin e frikshëm: Ja kur do të zhduket Covid-19

Të gjithë në rrjetën e tij? Bill Gates përhap panik,

Shtohen zërat se përhapja e Covid-19, mund të jetë një lojë shumë më e madhe se ajo që paraqitet. Mediat të ndryshme ndërkombëtare pretendojnë se ai që po përfiton nga kjo gjë është themeluesi i Microsoft Bill Gates, i cili po financon krijimin e vaksinës së re. 

“Edhe vitin që vjen do të ketë shumë të vdekur dhe në vitin 2022 pandemia do të marrë fund. Lajmi i mirë është se kemi disa vaksina premtuese të cilat mund të autorizohen për përdorim. Pres që 2-3 prej tyre të funksionojnë”, tha Gates, i cili ka financuar njërën nga vaksinat në testim.

Lidhur me sjelljen e SHBA me vaksinës, Gates deklaron se “SHBA-të janë kontradiktore, pasi për kërkime kanë më shumë para të bëra bashkë, por nuk janë vënë në lëvizje. Unë shpresoj që kjo administratë apo tjetra që do të vijë, ti kushtojë më shumë kohë prodhimit të vaksinës”.

Po ashtu ai akuzoi administratën e Donald Trump, se nuk bashkëpunon me Organizatën Botërore të Shëndetësisë.

Më të lexuarat