BREAKING NEWS

Meta akuzoi Kuvendin dhe Komisionin e Ligjeve si ‘falsifikatorë’, reagon Manja dhe i jep ‘shuplakën’ e rëndë Presidentit: Del çdo 2 orë në konferencë! Grushti i shtetit në oborrin e presidencës!

Meta akuzoi Kuvendin dhe Komisionin e Ligjeve si
x

Bota

Të izoluar në luks, vendi me fusha golfi që pritet të shndërrohet në karantinë për të prekurit nga virusi

Një hapësirë ku njerëzit kalojnë kohën duke luajtur golf po shikohet si mundësi për t’u shndërruar në një vend karantine për të prekurit nga koronavirusi.

Të izoluar në luks, vendi me fusha golfi që pritet të

Sipas mediave të huaja, “Packer Lodge”, në Queensland, është pikasur si një zonë izolimi e përkohshme, pasi pesë persona në Australi u diagnostikuan me virusin.

Të izoluar në luks, vendi me fusha golfi që pritet të

““Packer Lodge” mund të përdoret për të ndihmuar ata australianë me rrezik të ulët, të cilët kohët e fundit kanë vizituar një vend rreziku, por nuk kanë simptoma të koronavirusit. Do të shikohet si një masë paraprake, ku do të izolohen për 14 ditë para se të mund të jenë të lirë të dalin në vende publike. Çdo lëvizje brenda dhe jashtë objektit do të kontrollohet rreptësisht”, -thuhet në njoftimin e autoriteteve.