BREAKING NEWS

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë që s’di pronarin, shteti vijon të paguajë

Ish-prokurori reagon për hetimin e iceneratorëve: SPAK thotë
x
BREAKING NEWS

“Gëlltita brisqe”/ I dënuari i rrezikshëm në burgun e Drenovës alarmon policinë

“Gëlltita brisqe”/ I dënuari i rrezikshëm në
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur zbulon informacionin e bujshëm: Ka ardhur një telefonatë me zërin e Vis Martinajt nga jashtë

Gazetari i njohur zbulon informacionin e bujshëm: Ka ardhur një
x
BREAKING NEWS

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt

Avokati zbulon zhvillimet e fundit për hetimet e Ahmetajt
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga çështja e inceneratorit

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga
x
BREAKING NEWS

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja faktet

A do të arrstohet Ahmetaj? Ish-prokurori plas 'bombën': Ja
x
BREAKING NEWS

Gazetari del me deklaratën e fortë: Ja me cilin post drejtues kanë lidhje grupet kriminale

Gazetari del me deklaratën e fortë: Ja me cilin post drejtues
x
BREAKING NEWS

Bonus shtesë për pensionistët, publikohet VENDIMI i minutës së fundit

Bonus shtesë për pensionistët, publikohet VENDIMI i minutës
x

Bota

"Të martën arrestohet Donald Trump"/ Ish presidenti i SHBA-së lëshon alarmin, ja çfarë pritet të ndodhë

"Të  martën arrestohet Donald Trump"/ Ish presidenti i

Një tjetër njoftim shpërthyes nga Donald Trump . Fjalët, ato të Manjatit dhe ish-presidentit, të cilat trembin Shtetet e Bashkuara dhe kujtojnë ditët dramatike të sulmit ndaj Kongresit pas zgjedhjeve në të cilat ai u mund nga Joe Biden. 

Çështja është se për të Vërtetën sociale, Donald Trump shpenzon veten në deklarata dhe zbulime të supozuara të bujshme: "Rrjedhjet e paligjshme të lajmeve nga prokuroria e korruptuar e Manhattan-it tregojnë se ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara do të arrestohet të martën javën e ardhshme", ai filloi , duke iu referuar vetes me apelin brutal: “ Të demonstrojmë, të rimarrim vendin ”.

Me pak fjalë, një thirrje e re për armë nga Trump , sigurisht metaforike , por duke kujtuar atë që ndodhi në Kapitol Hill, është e qartë se sa shumë shqetësojnë këto fjali. Më tej, bujshëm është fakti që ish-presidenti pretendon se do të arrestohet të martën e ardhshme.

Trump, gjatë fjalimit të tij, i përshkruan Shtetet e Bashkuara si "një vend i botës" dhe flet për një " ëndërr amerikane të vdekur . Anarkistët e së majtës radikale kanë vjedhur zgjedhjet dhe zemrën e vendit tonë. Krimi dhe inflacioni po na shkatërrojnë mënyra e jetesës,” tha ai.