BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Bota

“Të ndërpresim oksigjenin e makinerisë ruse të luftës”, Presidenti i Këshillit Europian me deklaratë të fortë në Samitin e G7-ës: Bota po na shikon!

“Të ndërpresim oksigjenin e makinerisë ruse të

Vendet e G7 “ndajnë të njëjtat qëllime, të ndërpresim oksigjenin e makinerisë së luftës ruse, duke u kujdesur për ekonomitë tona”, thotë Charles Michel, president i Këshillit Evropian.

Duke folur në fillim të samitit të G7 në Bavari, Michel thotë se “lufta e Rusisë e ka vënë botën në rrezik”, duke thënë se ka ndikuar në furnizimet me ushqime dhe karburant, çmimet dhe sigurinë.

Ai thotë se G7 dhe BE kanë unitet të palëkundur në mbështetjen e tyre për Ukrainën, raporton BBC.

BE-ja do të vazhdojë të ofrojë mbështetje financiare, humanitare dhe politike për Ukrainën, thotë Michel, por është e përkushtuar të ofrojë më shumë dhe të mbështesë rindërtimin e Ukrainës.

Ai thotë se lufta po i jep formë edhe Bashkimit Evropian, me statusin e kandidaturës që i jepet Ukrainës dhe Moldavisë dhe kombeve të tjera që shpresojnë ta ndjekin

Lufta do të thotë se bota ka ndryshuar që nga samiti i vitit të kaluar G7 në Cornwall, thotë Michel. “Bota po shikon, le të marrim vendimet e duhura dhe të mbrojmë ligjin ndërkombëtar”, theksoi ai.