Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Të shtëna, disa të vrarë, në një qendër tregtare në Oklahoma, SHBA

Postuar: 18/11/2019 - 19:51

Të paktën tre persona janë vrarë nga disa të shtëna në një Walmart në OklahomaSipas Patrullës së Autostradës në Oklahoma, një burrë i veshur me të zeza, hapi zjarr brenda Walmart në Duncan, i cili ndodhet në 3393 North 81 Highway.
Departamenti i Policisë Duncan ka konfirmuar se sulmuesi është i vdekur.
 
Ngjarja ndodhi pak para orës 10 të mëngjesit të së hënës (18.00 ora Shqiperi), dhe autoritetet erdhën në vendin e ngjarjes vetëm pak minuta më vonë.
 
Shkollat publike në Duncan janë të gjitha të mbyllura pas këtij rasti.
 
“Si gjithmonë, ne jemi duke ndërmarrë çdo masë paraprake për të mbrojtur stafin dhe studentët tanë. Në këtë kohë, të gjitha shkollat janë të mbyllura për shkak të këtij rasti”, thanë autoritete lokale. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:52

Mark Bloomfield kishte pasur një karrierë domethënëse në botën e vullnetarizmit në vendet më të varfra të botës, Indi dhe Afrikë mbi të gjitha, duke qenë për disa kohë edhe asistenti special i Nënë Terezës në vitet e

Postuar: 05/12/2019 - 23:14

Hillary Clinton ishte në një intervistë me Howard Stern të Mërkurën.Dhe biseda u zhvendos në disa

Postuar: 05/12/2019 - 19:49

Franca thuajse ka ndaluar funksionin sot prej grevave masive në sektorin publik dhe privat teks

Postuar: 05/12/2019 - 19:21

Holly Capron 28 vjeç nga Exeter, Devon, u raportua e zhdukur më 25 nëntor.

Postuar: 05/12/2019 - 17:50

Një total prej 1.3 milionë bitcoin me vlerë afro 9 miliardë dollarë u zhvendosën në një orë dit

Postuar: 05/12/2019 - 15:58

Partia e Re në pushtet i bëri kërkesë presidentit Aliyev për shpërndarjen e parlamentit dhe mba

Postuar: 05/12/2019 - 15:46

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka dënuar ata që përdorin fjalën “Islam&rdquo