BREAKING NEWS

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e “SKY”, ja si do zëvendësohet kupola, shefat e komisariateve dhe drejtorët e drejtorive, gati 600 fytyra të reja në krye të rendit

“Tërmet” në Policinë e Shtetit, bie banda e
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep dorëheqjen pas të gjitha arrestimeve në qeverinë e tij dhe arsyeja që mund të ketë detyruar gjykatësen të çojë në arrest shtëpie Jamarbër Malltezin

“Bomba” e Spartak Ngjelës: Ja pse kryeministri Rama nuk jep
x
BREAKING NEWS

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin nga burgu është kushërira e parë e Ilir Metës, ja njerëzit e ish-presidentit brenda drejtësisë dhe kush është besniku i Sali Berishës që rrezikon të prangoset

Trondit Idajet Beqiri: Ilirjana Olldashi që liroi Jamarbër Malltezin
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga dëshmitarët për dosjen “CEZ-DIA”, ja skema që po përdor bashkë me Sali Berishën për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Ilir Demalia tregon tmerrin që po përjeton Ilir Meta nga
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin vendimin për të çuar në burg Sali Berishën dhe Jamarbër Malltezin, ja praktika gjyqësore që i fundos, çfarë pritet të ndodhë në Gjykatën e Lartë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj pse prokurorët po hezitojnë të marrin
x
BREAKING NEWS

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale dhe zhvarrimi i kufomës së biznesmenit të njohur, Geri Kokalari thirrje SPAK të hetojë Berishën, ja disa nga krimet ku është përfshirë ish-kryeministri

Nga “Gërdeci” dhe vdekja e Trebickës, te firmat piramidale
x
BREAKING NEWS

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që dëshmojnë se Sali Berisha është vrasësi i padënuar i “21 Janarit”, zbardhen prapaskenat e bujshme

Ja provat në duart e FBI dhe shërbimeve të huaja sekrete që
x
BREAKING NEWS

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga Europol të përgjimeve të “EncroChat” dhe “Sky”, Rrumbullaku hap me urgjencë garën për gradat

Kupola e Policisë së Shtetit drejt shkrirjes pas dorëzimit nga
x

Bota

Të shtëna me armë zjarri, humb jetën 19-vjeçari

Të shtëna me armë zjarri, humb jetën 19-vjeçari

Një qytet francez me 4,000 banorë u trondit nga të shtënat me armë që i morën jetën një 19-vjeçari dhe lanë të plagosur dy të tjerë, njëri prej tyre babi i viktimës. Menjëherë pas krimit autori u vetëdorëzua në polici, ndërsa ngjarja e cila ndodhi pranë një shkolle nuk konsiderohet një sulm tëerrorist.

“Unë isha në një takim kur më thanë se kishte dy helikopterë që qarkullonin mbi Nantua, kështu që u ktheva me nxitim në komunë dhe më pas mësova se kishte pasur një problem mjaft të madh. Është një qytet ku nuk do ta prisnit këtë lloj problem”, tha Olivier Robin, nënkryetar i bashkisë së Nantua.Sipas mediave franceze në shënjestër të sulmit me armë zjarri mendohet se ishin i riu dhe babai i tij që është në gjendje të rëndë shëndetësore.

30-vjeçari qëlloi disa herë mbi ta me armë, kur ata ishin ulur në tarracën e një kafeneje në qendër të qytetit Nantua.

Pas njoftimit për ngjarjen dhjetëra forca policore dhe dy helikopterë blinduan vendin, e më pas nisën hetimet për të kuptuar më shumë rreth ngjarjes.

“Ishte vajza ime ajo që më paralajmëroi e para, me mesazh. Dhe ne qëndruam në kontakt gjatë gjithë kohës, që ishte në shkollë. Isha e shqetësuar për sigurinë e saj”, deklaroi një dëshmitare.

Nxënësit e shkollës u mbyllën në godinë për siguri, ndërsa banorëve iu kërkua të evakuoheshin ose të qëndronin brenda. Gjithashtu dyqanet në zonën e krimit qëndruan të mbyllura, deri në një njoftim të dytë.