BREAKING NEWS

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje disfatën, në grupin e Bardhit rebelohet “rapsodi” Agron Gjekmarkaj

Sali Berisha në depresion nga humbja e Kukësit, pranon në heshtje
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë Berisha-Meta dhe paralajmëron “tërmet” brenda “Foltores” pas zgjedhjeve të Kukësit, dyshja anti-SHBA drejt “Ferrit të Dantes”

Frrok Çupi zbulon dy goditjet e bujshme që ka marrë
x
BREAKING NEWS

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar, drejtoritë e FBI të Los Angelosit dhe Uashingtonit kanë plotësuar dosjen e kryeministrit shqiptar për aferën e McGonigal, priten letër-porositë drejt SHBA

Padia në SPAK për Edi Ramën që në 24 janar,
x
BREAKING NEWS

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në dorë pastrimin e parave në Shqipëri, kontrolle transfertave dhe pasurive të dyshimta, ja skema që po ndjek DASH

FBI trondit politikën, amerikanët pritet të marrin në
x
BREAKING NEWS

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve kriminale të politikanëve dhe krimit të organizuar, në sitë bankat, hipotekat, institucionet financiare, etj

SHBA agjentë specialë në Tiranë për hetimin e bizneseve
x
BREAKING NEWS

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i majtë mund i vetëm Berishën, Metën, Bardhin, Dulen, Ndokën dhe Dukën, ditë të zeza për aleancën “non grata”

Kukësi i jep dërrmën koalicionit anti-SHBA, kandidati i
x
BREAKING NEWS

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën që implikon Ramën, raporti hetimor i kërkuar nga gjyqtarja Kotelly para vendimit do shërbejë si dosje akuze për të nisur hetimet ndaj kryeministrit shqiptar

Ja pse u detyrua McGonigal nga prokurorët të pranojë akuzën
x
BREAKING NEWS

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i bën thirrje DASH ta shpallin kryeministrin “non-grata” pasi ka korruptuar një ish-agjent të FBI për të “asgjësuar” opozitën

Afera “McGonigal” trondit Ramën, Evi Kokalari zbardh
x

Bota

Të shtëna me armë zjarri, dalin detajet e para

Të shtëna me armë zjarri, dalin detajet e para

Pesë burra u vranë të enjten në një sulm në periferinë izraelite të Nazaretit. Ngjarja ndodhi në një kohë kur qeveria e Netanyahu është duke u kritikuar për përpjekjet e dështuara për të goditur krimin në zonat e mbizotëruara nga arabët e vendit.

Policia izraelite raportoi se forca të forta u vendosën në zonë për të kërkuar autorët e sulmit, duke theksuar se ata besojnë se bëhet fjalë për hakmarrje mes bandave rivale.

Në një video të publikuar në platformat e mediave sociale, shihet një makinë e përfshirë nga flakët pas incidentit të të shtënave.

Pak orë më parë, në një tjetër periferi të Nazaretit, një 30-vjeçar dhe një vajzë tre-vjeçare u plagosën me armë zjarri. Normat e krimit në komunitetet arabe në Izrael janë mbi mesataren për pjesën tjetër të vendit.

Sipas të dhënave të organizatës joqeveritare Abraham Initiatives, që nga fillimi i vitit, 97 anëtarë të pakicës arabe në Izrael kanë rënë viktima të krimit në rritje.

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se ishte “i tronditur” nga krimi brutal, pasi dy deputetë të opozitës arabe i kërkuan atij të shkarkonte ministrin e Sigurisë Kombëtare Itamar Ben-Gvir.