BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Bota

Të shtëna me armë zjarri në Bejrut, raportohet për viktima dhe të plagosur

Të shtëna me armë zjarri në Bejrut, raportohet për

Dy persona kanë mbetur të vrarë gjatë një proteste në kryeqytetin libanez Bejrut, ndërsa sipas mediave rreth 9 protestues janë plagosur pranë Ministrisë së Drejtësisë.

Kjo protestë vjen pasi mbështetësit e lëvizjeve Hezbollah dhe Amal kërkojnë largimin gjyqtarit Tarek Bitar, i cili po heton çështjen e shpërthimit masiv që ndodhi në gusht të 2020 në Bejrut.

Protestuesit po marshonin drejt Pallatit të Drejtësisë kur të shtëna me armë zjarri janë hapur në drejtim të tyre. Ende nuk bëhet me dije se kush ka qëlluar. Ushtria libaneze, gjatë një deklarate ditën e sotme ka thënë se do të qëllojnë çdo njeri të armatosur në zonën ku po mbahet protesta.

"Është e qartë se ata që qëlluan ndaj protestuesve ishin grupe të organizuara të armatosura që kanë planifikuar këtë sulm që nga dje. Ne nuk do të kundërpërgjigjemi”, tha një zyrtar i lartë i Hezbollahut për CNN.