Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Të shtëna me armë zjarri në kufirin mes Greqisë dhe Turqisë, arrestohet ushtaraku

Postuar: 09/09/2018 - 16:22

Një situatë e tensionuar është shënuar ditën e sotmem në zonën kufitare mes Turqisë dhe Greqisë në Evros, pasi është ndaluar një ushtarak turk.

Sipas mediave lokale, ushtaraku është ndaluar në brendësi të territorit grek, por ende nuk dihen rrethanat, ndërsa burime mediatike bëejnë me dije se ka pasur të shtëna në ajër.

Situata mund të jetë delikate në këtë rast, pasi kujtojmë se disa muaj më parë dy ushtarakë grekë u ndaluan prej një patrulle turke dhe u mbajtën për 4 muaj në një burg ushtarak turk.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 08:39

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka insistuar se ai nuk është racist, pas sulmeve të tij në Tëitter, ndaj katër kongresisteve amerikane.

Postuar: 17/07/2019 - 08:24

Një 65-vjeçar kolumbian është arrestuar në aeroportin e Barcelonës në Spanjë, pasi u kap me gjysm

Postuar: 17/07/2019 - 07:25

Ursula von der Leyen është konfirmuar dje si presidentja e parë femër dhje gjithashtu si gjermani

Postuar: 17/07/2019 - 07:22

Ministri francez i Mjedisit François de Rugy ka njoftuar dorëheqjen e tij pasi u akuzua për shpen

Postuar: 16/07/2019 - 22:00

Një tjetër lajm i rëndë vjen nga bota e sportit, ku një ish-futbollist është vrarë pas një aten

Postuar: 16/07/2019 - 19:58

 Ursula von der Leyen është zgjedhur presidente e Komisionite Europian.

Postuar: 16/07/2019 - 19:08

Zhdukja misterioze dhe më pas gjetja e saj në një bunker e vrarë, e shkencëtares amerikane Suzann