BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

Telabenët zbulojnë pasuri marramendëse në shtëpitë e qeveritarëve afganë, 'fundoset' edhe ish-presidenti

Telabenët zbulojnë pasuri marramendëse në shtëpitë

Telabenët sekuestrojnë miliona dollarë CASH dhe ar në shtëpitë e qeveritarëve afganë.

Banka qendrore e Afganistanit, e kontrolluar nga talebanët, tha se kishte konfiskuar gati 12.4 milionë dollarë CASH dhe ar nga ish-zyrtarët kryesorë të qeverisë, përfshirë ish-nënpresidentin Amrullah Saleh.

Në një deklaratë, banka qendrore tha se paratë dhe ari ishin mbajtur në shtëpitë e zyrtarëve, megjithëse nuk dihet ende për çfarë qëllimi.

Në një deklaratë të veçantë, banka u bëri thirrje afganëve të përdorin monedhën afgane vendase. Ajo vjen mes shqetësimeve në rritje se bankave dhe firmave të vendit u mungojnë paratë, veçanërisht dollarët, të cilët përdoren gjerësisht.