BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit, aleatët i kthejnë kurrizin, foltorja kundër bashkimit me LSI për mesazhin e keq të bllokut 700 mijë euro

Fati i Berishës në duart e Ndokës për zgjedhjet e 6 marsit,
x
BREAKING NEWS

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim vizitë blic në Gjykatën e Lartë para zgjedhjes së emrave të rinj

SHBA prish planet e presidentit për të zaptuar Kushtetuesen, Yuri Kim
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim Bashën: Zgjidh o Berishën o SHBA

Ambasadorja Kim mesazh të koduar Edi Ramës pas takimit me Lulzim
x
BREAKING NEWS

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga gara kandidati i njohur, ja çfarë ka ndodhur

U propozua për 6 marsin / Sali Berishës i tërhiqet papritur nga
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x

Bota

Televizioni ngatërron fishat, në vend të transmetimit të motit shfaq pamjet që i shokuan të gjithë

Televizioni ngatërron fishat, në vend të transmetimit të

Televizioni ngatërron fishat dhe në vend të motit fut film pornografik.

Teknikët e televizionit KREM, me bazë në Uashington dhe pjesë e rrjetit të televizionit CBS ngatërruan “fishat” dhe që gafa të kuptohej iu deshën 13 sekonda transmetim. Incidenti ka ndodhur në pikun e shikueshmërisë, rreth orës 21:00. Videoja plus 18 u shfaq ndërsa meteorologia amerikane po informonte bashkëqytetarët e saj se " pritet mot i mirë për ditët në vijim".

Dy orë më vonë, televizioni kërkoi falje përmes një deklarate, duke thënë se “do të përpiqej që gabime të tilla të mos ndodhin më në të ardhmen”.

Gafa shkaktoi ilaritet në rrjetet sociale me komentues që folën për “një vjeshtë e dimër” të nxehtë në SHBA, sipas atij parashikimi të transmetuar nga televizioni.

Ndërkohë, policia njoftoi se ka nisur hetimet për rastin, në përfundim të të cilave televizioni mund të ndëshkohet me një gjobë të majme për buxhetin e tij realtivisht modest.