BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Bota

Temperatura ekstreme në Brazil, ja sa gradë celcius shënon termometri

Temperatura ekstreme në Brazil, ja sa gradë celcius shënon

Në Brazil janë regjistruar temperaturat më të larta ndonjëherë, 44.8 gradë Celsius. Ky rekord u shënua të Dielën në Araçuai të Brazilit juglindor. Kjo valë e të nxehtit, shkruajnë mediat e huaja, i atribuohet fenomenit të njohur tashmë “El Nino” i cili ka sjellë shumë ndryshime klimatike. Meterologët besojnë se situata do të ndryshojë brenda javës, megjithatë disa zona janë më të rriskuara.

Sipas Institutit Kombëtar të Meterologjisë, 3 qytete do përballen me temperatura deri në 40 gradë Celsius këto javë. Rekordi i fundit u shënua në vitin 2005, ku temperaturat kapën vlerën e 44.7 gradë Celsius. I nxehti ka vënë nën alarm autoritetet atje, ndërsa njerëzit po përpiqen ta përballojnë.

Temperaturat e larta shkaktuan dhe vdekjen e një fanseje të Taylor Swift gjatë koncertit të saj në Brazil.

Sipas kërkimeve zyrtare të para dy javëve, thuhet se nga Korriku deri në Tetor, temperaturat kanë qenë tejet të larta, duke kapur vlera historike. Shkencëtarët nga ana tjetër thonë se vala e të nxehtit do zgjatet në kohë vit pas viti dhe do zgjerohet në më shumë shtete. Kjo ka të bëjë dhe me faktin se planeti ynë është aktualisht nën ndikimin e “El Nino”, i cili pason me ndryshim drastik temperaturash.