BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Tensione mes Rusisë dhe SHBA-ve/ Provokojnë avionët ushtarak rusë, fluturojnë mbi hapësirën ajrore amerikane

Tensione mes Rusisë dhe SHBA-ve/ Provokojnë avionët ushtarak

Komanda e Mbrojtjes së Hapësirës Ajrore të Amerikës së Veriut ka zbuluar sot se një avion ushtarak rus fluturoi në zonën e identifikimit të mbrojtjes ajrore të Alaskës (ADIZ) diku midis 8 dhe 10 gushtit.

CNN raportoi më parë të martën për dy incidente të avionëve ushtarakë rus që fluturuan në ADIZ të Alaskës.

ADIZ është hapësirë ajrore ndërkombëtare ngjitur me Alaskën që shtrihet në vende më shumë se 160 kilometra nga territori amerikan. Ushtria amerikane nisi procedurat e identifikimit të avionëve në ADIZ në interes të sigurisë kombëtare.

Komanda nuk zbuloi se në cilën ditë ndodhi incidenti i tretë.

Ushtria amerikane shpërndau gjithashtu një foto të incidentit të dytë nga ajri, duke treguar një F-22 duke fluturuar brenda rrezes vizuale të një avioni rus Il-20.