BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

Tensionet me Tajvanin/ Miliarderi tajvanez kërcënon Kinën: Do të formoj një ushtri mercenarësh, nuk do të lejojmë që...

Tensionet me Tajvanin/ Miliarderi tajvanez kërcënon Kinën: Do

Tensionohet situata mes Kinës dhe Tajvanit, ku së fundmi ka reaguar edhe një prej miliarderëve tajvanez, Robert Cao.

Ai ka paralajmëruar se është gati të paguajë për stërvitjen e një ushtrie për të mbrojtur Tajvanin nga Kina.

Cao është një sipërmarrës i njohur, miliarderi 75-vjeçar tani është i vendosur të ndërtojë një ushtri që do t’i bëjë të qartë Pekinit se Tajvani ka klientë të pasur që nuk do të lejojnë që ishulli të bëhet një Hong Kong tjetër.

Në fjalimin e tij për krijimin e një ushtrie vullnetare tajvaneze për t’u mbrojtur kundër pretendimeve kineze, Cao njoftoi se ishte kthyer në ishullin e tij të lindjes.

Por ai shkoi një hap më tej dhe tha se po jepte ekuivalentin e 96 milionë eurove për të trajnuar “luftëtarët qytetarë” të Tajvanit, për t’u kthyer në mbrojtës në rast të një pushtimi kinez.

Më të lexuarat