BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Bota

Tensionet, Mitsotakis flet pas Samitit në Bruksel: BE i bën thirrje Turqisë të ndalojë përshkallëzimin e situatës, shpresoj që...

Tensionet, Mitsotakis flet pas Samitit në Bruksel: BE i bën thirrje

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka folur për mediat menjëherë pas mbarimit të Samitit të BE-së, ku  u shpreh i kënaqur me projekt-konkluzionet e Këshillit Evropian

“Unë do të informoj Këshillin Evropian për zhvillimet në Mesdheun Lindor”, tha ai. “Athina mbulohet plotësisht nga projekt-konkluzionet, të cilat i kërkojnë qartë Turqisë të ndalojë vënien në pikëpyetje të sovranitetit, por edhe të integritetit territorial të vendeve të BE-së dhe të kthehet në një proces de-përshkallëzimi, me respekt të plotë të ligjit ndërkombëtar”, theksoi kryeministri grek.

“Dhe shpresoj se Turqia do t’i dëgjojë këto bindje këtë herë, sepse vetëm kështu do të jetë e mundur të ulet tensioni në Mesdheun Lindor gjatë këtyre muajve, me fajin e vetëm të vendit fqinj”, shtoi ai.

Lidhur me axhendën e konferencës, kryeministri theksoi: “Këshilli aktual Evropian ka një rëndësi të veçantë, pasi ne do të konfirmojmë unanimisht dhënien e statusit kandidat Ukrainës dhe Moldavisë”.