BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Bota

Tensionet SHBA-Rusi ndizen në Siri, zyrtarët amerikanë ngrenë alarmin: Rusët po na provokojnë, po fluturojnë...

Tensionet SHBA-Rusi ndizen në Siri, zyrtarët amerikanë

Një komandant amerikan ka zbuluar së fundmi se avionët luftarakë rusë kishin fluturuar mbi bazat amerikane në Siri pothuajse çdo ditë në mars, duke shkelur marrëveshjet e moskonfliktit midis dy vendeve.

Gjenerali Alexus Grynkewich, një komandant i Komandës Qendrore të SHBA, i tha NBC News se “ka një situatë e pakëndshme”, duke paralajmëruar se veprimet e Rusisë po “rrisin rrezikun e një incidenti”.

Nga ana tjetër Ruslan Trad, një studiues sigurie, tha për New Arab se zhvillimi ishte nxitur, të paktën pjesërisht, nga diskutimet e fundit të Kremlinit me Pekinin.

Ai shtoi se besonte se Rusia po përpiqej të “provokonte një reagim” nga Uashingtoni, të inkurajuar nga takimet e fundit me Kinën.