BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

Tensionohet situata/ Incident i rëndë në zyrat e FBI, një person i armatosur...

Tensionohet situata/ Incident i rëndë në zyrat e FBI, një

Një person i armatosur dhe i veshur me jelek antiplumb u vra nga forcat e sigurisë ndërsa po tentonte të hynte me dhunë në një ndërtesë së FBI në Ohio.

I dyshuari në fillim arriti të largohej nga godina e Byrosë Federale të Hetimit, dhe u qëllua më pas në një zonën rurale në Cincinatti, pas një shkëmbimi zjarri që zgjati disa orë.

Zyrtarët deklarojnë se po hetojnë nëse personi i identifikuar nga media si Ricky Shiffer, kishte lidhje me grupet e ekstremit të djathtë.

Kreu i FBI tha se dhuna dhe kërcënimet kundër agjencisë duhet të jenë thellësisht shqetësuese për të gjithë amerikanët. Policia nuk e ka identifikuar zyrtarisht të dyshuarin e vrarë në Ohio dhe nuk ka komentuar motivin e sulmit të tij.

Burime pranë policisë thanë për mediat amerikane se i dyshuari mund të ketë qenë i pranishëm në ndërtesën e Kapitolit në Uashington në ditën e trazirave të vitit të kaluar nga mbështetësit e Trump.

Incidenti në Ohio vjen pasi zyrtarët amerikanë paralajmëruan për kërcënime të shtuara kundër FBI pasi ekzekutoi një urdhër kontrolli të hënën për bastisjen e rezidencës së ish-presidentit Donald Trump në Mar-a-Lago në Florida.