BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Bota

Tensionohet situata/ Mbi 8500 trupa amerikane në gatishmëri për ndërhyrje, reagon “dhëmbë për dhëmbë” Rusia

Tensionohet situata/ Mbi 8500 trupa amerikane në gatishmëri për

Rusia tha të martën se është duke shikuar me shqetësim të madh, pasi Shtetet e Bashkuara vendosën 8.500 trupa në gjendje gatishmërie për nisje drejt Evropës në rast të eskalimit të krizës në Ukrainë.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, e akuzoi Uashingtonin për rritje të tensioneve rreth Ukrainës, duke e përsëritur linjën e Moskës se kriza është duke u drejtuar nga veprimet e ShBA-së dhe NATO-s e jo nga grumbullimi i dhjetëra mijëra trupave ruse afër kufirit ukrainas.

Zyrtari rus tha se Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, këtë javë do të zhvillojë bisedë me homologun francez, Emmanuel Macron, i cili gjithashtu ka planifikuar të bisedojë me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskiy.

Sipas tij, vënia në gatishmëri e trupave amerikane nuk ndikon në negociata, sepse faza e tanishme e bisedimeve është kompletuar, shkruan Reuters.

Rusia po pret përgjigje me shkrim nga Shtetet e Bashkuara këtë javë për listën e saj të kërkesave rreth sigurisë, disa prej të cilave ShBA-ja ka dhënë shenjë se nuk do të pranohen që në fillim.

Ndryshe, NATO-ja tha të hënën se do t’i vendosë forcat e veta në gjendje gatishmërie dhe do të përforcohet në Evropën Lindore me më shumë anije dhe aeroplanë luftarakë.

Shtetet perëndimore e akuzojnë Rusinë se po planifikon sulm të ri ndaj Ukrainës, një pjesë të së cilës e kishte pushtuar në vitin 2014. Moska ka mohuar se ka plan të tillë, por thotë se mund të ndërmarrë veprim të pasaktësuar ushtarak, nëse kërkesat e saj nuk plotësohen, përfshirë kërkesën që NATO-ja kurrë të mos e pranojë Ukrainën si anëtare.