BREAKING NEWS

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan", senatorja amerikane: Shqipëria duhet të vendosë vetë

"E shqetësuar për financimet ruse në Ballkan",
x
BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x

Bota

Tensionohet situata mes Kinës dhe SHBA, reagon i shqetësuar Biden

Tensionohet situata mes Kinës dhe SHBA, reagon i shqetësuar Biden

Rriten tensionet mes Kinës dhe SHBA-ve, pasi ushtria e Kinës ka njoftuar të hënën për stërvitje të reja ushtarake në det dhe hapësirën ajrore rreth Tajvanit, një ditë pas afatit kur ka thënë se do të përfundojnë manovrat ushtarake që nisën si reagim ndaj vizitës që i bëri ishullit kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, Nancy Pelosi.

Ministria e Mbrojtjes së Tajvanit e ka kritikuar këtë veprim të Kinës, duke thënë se po synon të krijojë qëllimshëm kriza. Ndërkohë që i ka kërkuar Pekinit që t’i ndalojë veprimet ushtarake.

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden, në deklaratën e tij të parë publike për Tajvanin që nga vizita e Pelosit, ka thënë se nuk është i shqetësuar për Tajvanin, por për veprimet e Kinës në rajon.

“Jam i shqetësuar që po lëvizin aq sa po lëvizin. Por, nuk besoj se do të bëjnë ndonjë gjë më tepër se që janë duke bërë”, ka thënë Biden.