BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x
BREAKING NEWS

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën, Policia e Shtetit në konferencë të jashtëzakonshme (VIDEO-LIVE)

Hyn në fuqi marrëveshja e rëndësishme me Spanjën,
x
BREAKING NEWS

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në krizë të madhe”, Spartak Ngjela ngre alarmin dhe paralajmëron goditje të bujshme nga SPAK: Ka një plan!

“Po s’u shkatërrua korrupsioni do të futemi në
x
BREAKING NEWS

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si asnjëherë më parë

Befason Yuri Kim, shfaqet në mes të Tiranës si
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk do të keni “po” nga ne pa kthyer ...

Ndizet situata/ Suedia në NATO, Erdogan nuk tërhiqet nga vendimi: Nuk
x
BREAKING NEWS

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok Çupi del me deklaratën e fortë, zbulon çfarë po përgatitet: Këta të dy...

Rikthimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës në politikë? Frrok
x

Bota

Tensionohet situata! Rusia bën lëvizjen urgjente, zbarkojnë 10 avionë luftarakë Su-27.../ Ja çfarë po ndodh minutat e fundit në kufirin mes Polonisë dhe Lituanisë

Tensionohet situata! Rusia bën lëvizjen urgjente, zbarkojnë 10

Situata mbetet e tensionuar mes Rusisë dhe Lituanisë, pasi kjo e fundit shprehu dëshirën për tu anëtarësuar në NATO. Bëhet me dije se Rusia ka kryer stërvitje ushtarake në enklavën e saj Kaliningrad, e cila ndodhet midis Polonisë dhe Lituanisë, sipas Skynews.

Sipas shërbimit për shtyp të flotës ruse të Detit Baltik, avionët luftarakë rusë Su-27 morën pjesë në stërvitje që simuluan një sulm ajror në Kaliningrad.

Kjo vjen disa ditë pasi Suedia dhe Finlanda shprehën dëshirën e tyre për t’u bashkuar me NATO-n. Më shumë se 10 avionë luftarakë Su-27 morën pjesë në stërvitje, të cilat “shkatërruan” avionët e simuluar të armikut, sipas agjencisë së lajmeve Interfax.