Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për Sali Berishën, Prokuroria kërkon thirrjen e dëshmitarëve përfshirë ish-kryeministrin, Ylli Rakipin...

Fillon procesi gjyqësor ndaj Izet Haxhisë, nisin telashet për
x

Lifestyle

Tepër emocionuese! Fqinjët bënë veprimin mallëngjyes duke përlotur 80-vjeçaren e mbyllur në karantinë në shtëpi

Tepër emocionuese! Fqinjët bënë veprimin mallëngjyes

Në kushtet e karantinës së detyrueshme në këto ditë të zymta të kësaj pandemie që ka mbërthyer një botë të tërë, një gjest i vogël, një fjalë e ngrohtë më shumë të ndryshon ditën dhe humorin.

Në një lagje në Spanjë, fqinjët vendosën një tortë jashtë derës së shtëpisë së një gruaje, që mbush 80 vjeçe, e vetme dhe e detyruar të rrijë në shtëpi prej koronavirusit.

Njëri prej tyre, që dhe filmonte, i trokiti në derë dhe kur ajo doli të gjithë të tjerët i kënduan “Shumë urime për ty”, duke e mallëngjyer dhe prekur zonjën.