BREAKING NEWS

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas deklaratës tronditëse të ish-këshilltarit Bolton dhe zbulon çfarë e pret presidentin

“Do ndodhë shumë shpejt”, Spartak Ngjela reagon pas
x

Bota

Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë

Tërmet i fuqishëm 7.2 ballë

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 7.2 i shkallës rihter është regjistruar pak minuta më parë në detin Molucca me epiqendër 62 kilometra në thellësi dhe rreth 133 km nga Kota Ternate i Indonezisë.

Pas tërmetit nuk është lëshuar alarm për cunami.

Kujtojmë që në tërmetin 7.5 ballë dhe cunamin që pasoi në Sulawesi të Indonezisë më 28 shtator 2018, humbën jetën qindra persona.