BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë godet këtë shtet, qytetarët në panik

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 5.3 ballë godet

Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë të shkallës rihter është shënuar në Oaxeca të Meksikës. Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare thotë se nuk ka raportime për dëme material apo të lënduar.

Ndërkaq, ata shtojnë se tërmeti ishte me thellësi 57 km.

Agjencia e mbrojtjes civile të Meksikës tha se ishte në kontakt me autoritetet lokale në Oaxaca për të vlerësuar zonën e prekur, duke shtuar se deri më tani nuk ishin raportuar dëme.

Lëkundjet u ndjenë lehtë në kryeqytetin Mexico City dhe sistemi i alarmit të tërmetit nuk u aktivizua, ka thënë kryebashkiakja Claudia Sheinbaum.