Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tërmet i fuqishëm në Greqi

Postuar: 09/09/2018 - 09:08

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur mëngjesin e sotëm. 
 
Tërmeti është shënuar në Greqi ndërsa epiqendra ka qënë pranë Igumenicës.
 
Siç bëhet e ditur tërmeti ka qenë 4.1 gradë i shkallës rihter.
 
Nuk njoftohet për dëme. Lëkundjet janë ndjerë edhe ne zonat përreth.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/02/2019 - 15:10

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka refuzuar sot ftesën e kryeministrit dhe kryetarit të LSDM, Zoran Zaev, për takim rreth mundësisë së kandidatit konsensual për zgjedhjet presidenciale.

Postuar: 20/02/2019 - 15:09

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka thënë dje se Turqia ka shpenzuar më shumë se 37

Postuar: 20/02/2019 - 15:01

Në internet është duke qarkulluar një video rrëqethëse ku dy burra rrihen brutalisht brenda një

Postuar: 19/02/2019 - 21:49

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha sot se Turqia nuk është më e aftë të përballojë një tj

Postuar: 19/02/2019 - 19:48

Shtatë fëmijë, të gjitha anëtarë të një familjeje siriane që kishte ardhur në Kanada dy vjet më

Postuar: 19/02/2019 - 18:29

Princi i kurorës së Arabisë Saudite ka marrë sot gjatë vizitës në Pakistan dhuratën ironike të

Postuar: 19/02/2019 - 18:09

Një sulm me armë ndodhi pak më parë në rrugën La Canebière të qytetit jugor francez Marseille.