BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Bota

Tërmet i fuqishëm shkund këtë vend, raportohet për dëme të mëdha, ja sa ishte magnituda

Tërmet i fuqishëm shkund këtë vend, raportohet për

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës pranë kufirit midis Turqisë dhe Iranit. Tërmeti, sipas Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC), është regjistruar në orën 20:14 (me orën e Greqisë) të së shtunës mbrëma (28.01.2023), në kufirin e Turqisë dhe Iranit dhe thellësia fokale e tij ndodhet në 15 km.

Tërmeti u regjistrua 105 km në jugperëndim të Or?m?yeh në Iran dhe 8 km në jug-jugperëndim të Khowy në Iran. Raportet fillestare tregojnë se ka dëme të mëdha materiale.

Tërmet i fuqishëm shkund këtë vend, raportohet për