BREAKING NEWS

“Halle halle kjo dynja”, Rama poston foton e Gregut dhe bën reagimin epik: Xhaja i vet dhe Erjoni im...

“Halle halle kjo dynja”, Rama poston foton e Gregut dhe bën
x

Bota

Tërmeti godet Turqinë, reagon menjëherë kryetari i bashkisë Elazig

Tërmeti godet Turqinë, reagon menjëherë kryetari i

Deri më tani nuk raportohet për viktima nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë lindore. Magnituda e këtij tërmeti sipas EMSC është 6.8 rihter ndërsa epiqendra ka qenë pranë zonës së quajtur Elazig. Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km, ndërsa lëkundja është shënuar në orën 17:55. Prej disa ditësh Turqia goditet nga lëkundjet e tërmetit, por intensiteti i tyre ka qenë shumë më i ulët sesa sot.

Turqia është prekur nga tërmeti edhe gjatë ditës së mërkurë (22 Janar) në provincën perëndimore të Manisa ku u regjistrua magnituda 5.4 ballë. Me anë të një deklarate, kryetari i bashkisë së Elazig ka thënë se deri më tani nuk ka asgjë për tu shqetësuar.