BREAKING NEWS

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person
x
BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x

Bota

Tërmeti i fortë shkund këtë shtet, ja sa ballë ishin lëkundjet

Tërmeti i fortë shkund këtë shtet, ja sa ballë ishin

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Perun ditën e sotme. Sipas informacioneve, raportohet se lëkundjet ishin 7.2 ballë të shkallës rihter.

Sipas Institutit Euro-Mesdhetar, thellësia fokale është regjistruar në 211 km. Sakaq, epiqendra u raportua 72 kilometra në veriperëndim të Julianka.

Edhe pse lëkundjet kanë qenë tepër të forta, deri më tani nuk raportohet për ndërtesa të dëmtuara apo njerëz të lënduar.

Tërmeti i fortë shkund këtë shtet, ja sa ballë ishin