BREAKING NEWS

E rëndë/ Po bënte not, ndërron jetë papritur 53-vjeçari! Policia jep detajet nga ngjarja. Dyshohet se…

E rëndë/ Po bënte not, ndërron jetë papritur
x
BREAKING NEWS

Falsifikimi i rezultatit në zgjedhje, Policia del me njoftim zyrtar

Falsifikimi i rezultatit në zgjedhje, Policia del me njoftim zyrtar
x
BREAKING NEWS

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm për Shqipërinë: Varet nga Rama dhe...

“Jemi përballë eventit të madh”, Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga qeveria e përplasjet me Ramën: S'kishte vend për dy

“Thika pas kurrizit”, Braçe tregon arsyet pse u largua nga
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të Kinës që po alarmon NATO: Pas Putinit, ja “tërmeti” që do të shkaktojë Xi Jinping 

Gazetari i njohur italian paralajmëron planin e frikshëm të
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon paralajmërimin ‘bombë’

Çfarë pritet të ndodhë? Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares (EMRI)

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-volejbollisti i Kombëtares
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon menjëherë policia dhe zbardh detajet zyrtare: Lënda plasëse ishte vendosur në …

Shpërthimi në hotelin e drejtorit të FSDKSH/ Reagon
x

Bota

Tërmeti i frikshëm në Afganistan, situatë dramatike, 5 shtretër për 500 pacientë

Tërmeti i frikshëm në Afganistan, situatë dramatike, 5

Një tërmet shkatërrues ka goditur Afganistanin disa ditë më parë.

Ditën e sotme nga 500 pacientë që kanë ardhur në klinikë që nga mëngjesi, 200 kanë vdekur, shprehet një anëtar i stafit të klinikës.

Objekti ka vetëm pesë shtretër, por tërmeti i së martës i la të papërdorshme edhe këto burime të pakta.

Një helikopter kishte transportuar një pjesë të vogël të pacientëve nga distrikti i largët në provincën Paktika në qytete për trajtim dhe dy mjekë po drejtonin një klinikë të improvizuar në natyrë për t’u përpjekur të trajtonin njerëzit që nuk kishin ku të shkonin tjetër.

Gjeneratori që furnizon energjinë ka vetëm pak karburant dhe ndihma e premtuar nga provincat e tjera ende nuk është realizuar. Ndërkohë, të plagosur vazhdojnë të vijnë.

Tërmeti goditi zonat e varfra kodrinore me ndërtesa të dobëta, të ndërtuara keq për të përballuar goditjen. Qindra shtëpi janë shkatërruar dhe ka pasur rrëshqitje dheu.

Gyan është një nga zonat më të goditura. Shumë njerëz janë ende të bllokuar nën rrënoja.