Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tërmeti i fuqishëm godet sërish, lëkundjet arrijnë 7.3 ballë

Postuar: 25/06/2019 - 07:28

Indonezia është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 7.3 ballë i shkallës Rihter.

Qendra Kombëtare për Meteorologji, Klimë dhe Gjeofizikë (BMKG) ka bërë me dije se epiqendra e tërmetit është regjistruar 245 kilometra në verilindje të rajonit Maluku në një thellësi prej 231 kilometrave.

Sakaq, BMKG nuk dha alarm për rrezik nga cunami. Sipas informacioneve të para tërmeti nuk ka shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Ndërkohë Qendra Amerikane për Vrojtime Gjeologjike (USGS) njoftoi se tërmeti ka një magnitudë prej 7.5 ballë Rihter.

Në tërmetin me fuqi 7.5 ballë që goditi gjirin Palu dhe ishullin Sulaëesi më 28 shtator 2018 dhe cunami që pasoi, humbën jetën rreth 4340 persona.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/07/2019 - 13:21

 Ish-kryetari i Londrës dhe ish-ministri i jashtëm i Britanisë, Boris Johnson do të jetë kryeministri i ri i Britanisë së Madhe dhe kryetar i Partisë Konservatore.

Postuar: 23/07/2019 - 11:07

“Sulm ne zemër, vdes presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan”.

Postuar: 23/07/2019 - 09:54

Një 34-vjeçar, baba i 3 fëmijëve, i ka dhënë fund jetës pasi nuk mundi të merrte përkrahje financ

Postuar: 23/07/2019 - 07:28

Irani njoftoi dje se ka shkatërruar një rrjet me 17 spiunë të rekrutuar CIA amerikane dhe disa pr

Postuar: 22/07/2019 - 21:57

Në Aeroportin Heathrow të Londrës është sekuestruar një sasi floriri me vlerë 4 milionë paund.Mës

Postuar: 22/07/2019 - 20:05

Mediat perëndimore kanë dënuar sot shkatërrimin e dhjetra shtëpive palestineze nga ushtria e Iz

Postuar: 22/07/2019 - 19:55

Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo tha sot se Britania është vetë përgjegjëse për sigurin