BREAKING NEWS

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat, deputetja ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

Partia Demokratike në zi, ndërron jetë funksionari demokrat,
x
BREAKING NEWS

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD, skenar si në 1998 për të sulmuar selinë dhe larguar me forcë Bashën

Ja planet e dhunshme të Berishës për të marrë PD,
x
BREAKING NEWS

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca po mbështet në prapavijë Saliun në luftën me SHBA, bashkë me Metën synojnë trazira

Ish-këshilltari i nxjerr të fshehtat Berishës, Grid Rroji: Franca
x
BREAKING NEWS

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në politikë, tregohet i gatshëm të dëshmojë në Komisionin Hetimor për 25 prillin

Rama fton Bashën të ulen në tryezë për vetingun në
x

Bota

Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet

Tërmeti i fuqishëm godet këtë shtet

Qendra Sizmologjike Evropiane Mesdhetare ka bërë me dije se një tërmet me magnitudë 6.5 rihter, tronditi Nikaraguan.

Tërmeti ra në një thellësi prej 60 kilometrash dhe epiqendra e tij ishte 57 kilometra në jugperëndim të rajonit Chinandega.

Nikaragua është një vend i Amerikës Qendrore me një sipërfaqe prej 130,373 km2 dhe është caktuar si “Toka e Liqeneve dhe Vullkaneve”.

Kujtojmë se një tërmet i kësaj madhësie ra nëntorin e vitit 2019 në Shqipëri dhe për pasojë 51 njerëz mbetën të vdekur dhe mbi 3,000 vetë u plagosën. Për nga shkalla e magnitudës ky ishte tërmeti më i madh që ka goditur Shqipërinë në më shumë se dyzet vjet.