BREAKING NEWS

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep mesazhin e fortë

“Pa koment”,Rama poston foton nga takimi i Bashës dhe jep
x

Bota

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6 godet këtë shtet, qytetarët dalin në rrugë të frikësuar

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6 godet këtë shtet,

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak çaste më parë Zelandën e Re. Goditja me magnitudë 6 e kishte epiqendrën në ishullin Raoul.

Mediat e huaja raportojnë se tërmeti ishte me një thellësi prej 15 kilometër dhe është ndjerë shumë.

Qytetarët kanë dalë në rrugë të frikësuar. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar nga tërmeti i fuqishëm apo dëme materiale.