BREAKING NEWS

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë Shqipërisë për Arben Ahmetajn

Çfarë dyshohet? SPAK shtrinë hetimin edhe jashtë
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x

Bota

Tërmeti në Turqi mbetet dramatike/ Histori tragjike, një ekip volejbolli për femra i zhdukur nën rrënoja…

Tërmeti në Turqi mbetet dramatike/ Histori tragjike, një ekip

Situata në Turqi mbetet dramatike me ekipet e shpëtimit që përpiqen në kushte të pafavorshme të motit për të gjetur të mbijetuarit në mbeturinat e shkaktuara nga tërmeti shkatërrues.

Mes mijëra të zhdukurve janë edhe sportistë dhe familjarë të tyre. Siç njofton Federata Turke e Volejbollit, mes të zhdukurve është shtuar edhe ekipi i volejbollit për femra, Rasus Kimya Hatay Voleybol, me një histori tragjike.

Ky ekip ishte vendosur në periferi të Rasus në Gaziantep, qytet që gjithashtu ka pësuar dëme të tmerrshme. Mesditën e së dielës ata po luanin në shtëpinë e Antakya (Antioki) dhe nuk dihet pse mbetën në qytet dhe nuk u kthyen në shtëpinë e tyre.

Me sa duket skuadra ka qëndruar në bujtinat që ishin në stadium (sallën e sporteve të Antakias) ose në një hotel që ndodhej aty pranë, të cilët janë shembur dhe sipas Federatës i gjithë ekipi është varrosur nën rrënoja.

Sipas informacioneve të pakonfirmuara, këto ditë ishte planifikuar të zhvillohej një turne zhvillimi volejbolli në Antioki dhe në të njëjtën godinë, ishin edhe dy ekipe volejbolli nga Qiproja, të cilët edhe ata dyshohet të jenë në mesin e të zhdukurve.