BREAKING NEWS

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin detajet e para

E rëndë/ Gjendet i vdekur shtetasi në një hotel, dalin
x
BREAKING NEWS

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh detaje për akuzat e Ahmetajt: Mund të ndjekë edhe rrugën e arratisjes si Adriatik Llalla

"Të presim thesin e lekëve në kurriz?" Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama, kërkon sqarime nga OKB: Gabim serioz apo lapsus? Jepni sqarime menjëherë

“Marrëveshja Beograd-Prishtinë?!”/ Reagon Rama,
x
BREAKING NEWS

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po ndodh pas dyerve të SPAK

A do arrestohet Ahmetaj? Juristja shpjegon prapaskenat: Ja çfarë po
x
BREAKING NEWS

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet pas hekurave, ja ku ndryshon me Saimir Tahirin

Akuzat mbi Arben Ahmetajn, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat: Rrezikon 10 vjet
x
BREAKING NEWS

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/ Çfarë po paralajmëron Artan Hoxha? Ja mesazh i koduar që jep nga Shkupi

“Mikun mbaje pranë, armikun edhe më pranë”/
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh skemën që po përdoret: Arben Ahmetaj do arrestohet kur Rama të jetë në këtë shtet, jo rastësisht...

Kreshnik Spahiu plas deklaratën ‘bombë’ dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat mund të rrudhen deri në…

A po zhduk provat Ahmetaj? Spahiu zbardh prapaskenat dhe zbulon skenarin: Akuzat
x

Bota

Tërmeti shkundi Ekuadorin, raportohet numri i viktimave

Tërmeti shkundi Ekuadorin, raportohet numri i viktimave

Një tërmet me magnitudë 6.8 goditi një rajon bregdetar të Ekuadorit dhe Perusë veriore, duke lënë të paktën katër persona të vdekur dhe duke rezultuar në disa dëmtime strukturore.

“Unë bëj thirrje për qetësi dhe që njerëzit të informohen përmes kanaleve zyrtare”, tha presidenti ekuadorian Guillermo Lasso në një postim në Tëitter.

Tërmeti, të cilin Shërbimi Gjeologjik i SHBA (USGS) e mati me magnitudë 6.8, goditi në një thellësi prej 66.4 km (41.3 milje) rreth 10 kilometra (6.2 milje) nga qyteti i Balao në provincën e Guayas.

Sekretariati i Ekuadorit për Menaxhimin e Riskut tha në një deklaratë se një mur ishte shembur mbi një automjet, duke vrarë një person, në qytetin e Cuenca. Në komunitetin Machala, tre persona u vranë dhe struktura të shumta u shembën, duke përfshirë një shtëpi dykatëshe dhe një skelë, ndërsa shumë komunitete humbën energjinë.

Tërmeti fillestar u pasua nga dy pasgoditje më të dobëta në orën në vijim, sipas Institutit të Gjeofizikës të Ekuadorit.