Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Terrorizohet Franca , 4 sulme brenda 24 orëve

Terrorizohet Franca , 4 sulme brenda 24 orëve

Postuar: 08/01/2015 - 11:12

Franca qysh nga dita e djeshme është përfshirë nga sulme të shumta terroriste. Vetëm në 24 orët e fundit në Francë kanë ndodhur 4 sulme terroriste.
 
Gjithçka filloi me sulmin ndaj gazetës satirike "Charlie Hebdo", e cila u sulmua ditën e djeshme nga tre terroristë të maskuar. Nga sulmi janë vrarë 12 persona, ndërsa n jë nga autorët e sulmit është vetëdorëzuar. Policia ka identifikuar të tre autorët, dhe është në kërkim të dy të tjerëve. 
 
Gunned down in cold blood: Horrific footage shows the injured police officer slumped on the pavement as two of the gunmen approach. In a desperate plea for his life, the officer slowly raises his hand towards one of the attackers, who callously shoots him at point-blank range
 
 
Pas sulmit ndaj gazetës satirike, në periferi të Parisit ka ndodhur një shpërthim i një makine e që dyshimet e para u hodhën për akt terrorist. Autoritetet megjithatë nuk i kanë lidhur këto dy ngjarje në Paris me njëra-tjetrën. Makina ka shpërthyer diku nga ora 14.30 minuta teksa ka qenë e parkuar.
 
 
Edhe mëngjesin e sotëm Franca është zgjuar e tronditur nga dy sulme të njëpasnjëshme, brenda një harku të shkurtër kohor, ku kanë mbetur të plagosur dy policë, njëri në gjendje të rëndë. 
 
 
 
Një tjetër sulm është shënuar në Le Mansh, lagje periferike në perëndim të Parisit. Sulmi është kryer pranë një xhamie. Akoma nuk ka të dhëna të hollësishme për ngjarjen. Mediat raportojnë për një shpërthim të ndodhur në një restorant që ndodhej afër një xhamie në Lion të Francës Deri më tani nuk ka të dhëna për viktima . Forca të shumta policie dhe ekipe zjarrfikëse kanë mbërritur në vendngjarje.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P