BREAKING NEWS

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ndryshim drastik i temperaturave, çfarë pritet të ndodhë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x

Bota

Thatësira në Itali/ Qyteti i Romeos dhe Zhulietës merr masa drastike, kufizon...

Thatësira në Itali/ Qyteti i Romeos dhe Zhulietës merr masa

Qyteti i Veronës në Itali, ka vendosur ditën e sotme që të kufizojë përdorimin e ujit të pijshëm për të përballuar thatësirën që po prek gadishullin.

“Për shkak të situatës meteorologjike dhe pasojave të saj në furnizimin me ujë, kryetari i bashkisë ka nënshkruar një urdhëresë që kufizon përdorimin e ujit të pijshëm vetëm për qëllime shtëpiake”, tha vendlindja e Romeos dhe Zhulietës në një deklaratë në faqen e saj të internetit.

Deri më 31 gusht do të ndalohet përdorimi i ujit të pijshëm për ujitje të perimeve, luleve dhe fushave sportive. Gjithashtu nuk lejohet të përdoret në pishina apo për larjen e makinave. Komuna nënvizoi se kushdo që shkel këto kufizime mund të gjobitet deri në 500 euro.

Komunitete të tjera italiane kanë miratuar masa të ngjashme, por Verona është qyteti më i madh deri më tani që është detyruar të vendosë kufizime të tilla drastike.

 

Më të lexuarat