BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

Thellohet saga e skandalit 'Negreira’/ Zbulohen pagesat e 'çmendura', i del emri edhe presidentit... (FOTO)

Thellohet saga e skandalit 'Negreira’/ Zbulohen pagesat e

Është një skandal që nuk ka mbaruar së spërkaturi Barcelonën. Prej disa javësh me zbulime të ndryshme nga El Mundo, është zbuluar bashkëpunimi mes klubit katalanas dhe José Maria Enriquez Negreira, zv.president i komisionit të arbitrave, nga viti 2001 deri në vitin 2018.

Një skandal që tani e shtyn drejtësinë të veprojë, pasi Barcelona e gjen vetën të akuzuar zyrtarisht për korrupsion. Por zbulimet pasojnë njëra-tjetrën dhe më të fundit, përmes ‘Football Leaks’, të cilat publikojnë detajet e pagesave për Negreira vit pas viti, tregojnë se Bartomeu nuk është presidenti i vetëm i përfshirë në këtë histori. 

Negreira me të vërtetë do të kishte marrë pagesa për shumë vite qoftë me Gaspart, Rosell, Bartomeu, ku nuk përjashtohet edhe Joan Laporta! Për pesë sezone, dhe për një shumë që i afrohet një milion e gjysmë euro, Barcelona nën presidencën e Laporta, e ka paguar Negreira. Kaq mjaft për ta vendosur presidentin aktual të klubit katalanas në një pozitë shumë të pakëndshme…

Thellohet saga e skandalit 'Negreira’/ Zbulohen pagesat e

Më të lexuarat