Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Thirrjet dëshpëruese të të riut pak pas shembjes së urës në Genova: Oh Zoti im, njoftoni ambulancën

Postuar: 17/08/2018 - 14:25

Një tjetër video është publikuar në mediat italiane, pak pas shembjes së urës Morandi në Genova, që u mori jetën 38 personave, ndërsa dhjetra të tjerë rezultojnë të zhdukur. Ka qenë një djalë që është bërë dëshmitar i ngjarjes që ka filmuar me telefonin e tij vendin e tragjedisë.

“Nuk ka asnjë urë,” shpjegon ai. “Të gjitha makinat, gjithçka ka rënë, shikoni!”, shprehet më tej i tmerruar. Pasi i afrohet më shumë zonës së tragjedisë, një tjetër qytetar i kërkon që të ndihmojë.
Në ketë moment ekrani kthehet i zi, por smartphone regjistron zërat që janë të tmerruar.

“Oh Zoti im, oh Zoti im”, dëgjohet teksa ulërin i riu, ndërsa kërkon që dikush të njoftojë ambulancën. “Telefononi ambulancën. Telefononi ambulancën”, dëgjohet një tjetër zë. “Hej, je vetëm? Afrohu, jam këtu”, i drejtohet i riu një personi që ka mbetur nën rrënoja.
Për të parë videon klikoni këtu këtu: Tg.com

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.