BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Bota

Thyhet REKORDI/ Temperaturat kapin shifrat alarmante, termometri shënon 52 gradë celcius në këtë shtet

Thyhet REKORDI/ Temperaturat kapin shifrat alarmante, termometri shënon 52

Irani, sapo regjistroi një nga ditët më të nxehta që nga fillimi i pranverës. Nëse po filloni të shqetësoheni për motin , nuk jeni të vetmit, sepse temperaturat e larta si ato të regjistruara në Iran këtë javë, janë vërtet shqetësuese.

Sipas OKB-së, temperaturat në rritje nuk po merren mjaft seriozisht.

Në Abadan, temperatura arriti në 52.2 gradë C, ndërsa në qytete të tjera të Iranit 50 gradë C.

Një qytetar i shqetësuar për temperaturat në vijim tha:

"Është në fakt dita e fundit e pranverës sipas kalendarit diellor persian. Vera nuk ka ardhur akoma!"

Thyhet REKORDI/ Temperaturat kapin shifrat alarmante, termometri shënon 52