Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tmerr dhe kaos në ajër/ “Njerëzit po fluturonin, gjithçka ra”, plagosen 37 pasagjerë, avioni bën ulje të detyruar

Video: 

Postuar: 12/07/2019 - 12:49

Të paktën 37 pasagjere janë plagosur në fluturim me “Air Canada” pas turbulencave te forta, qe detyruan pilotin te bente ulje emergjente. 

1

Aeroplani që mbante 284 pasagjerë dhe ekuipazhin udhëtonte nga Vankuveri në Sidnei, por u devijua në Havai.

Tridhjetë njerëz u dërguan në spital në Honolulu, nga te cilet nëntë kishin lëndime të rënda, thonë zyrtarët.

Air Canada raportoi se “boeing 777-200″ hasi ne turbulenca te papritura te ajrit”.

“Ne u prekem nga turbulenca dhe gjithcka ra, njerezit po ‘fluturonin”- tha Jess Smith, një pasagjer në bordin e fluturimit, i tha stacionit televiziv lokal KHON.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.