BREAKING NEWS

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do të jetë moti në gjithë Shqipërinë dhe surprizat e papritura në fundjavë

“Na presin 3 ditë të nxehta”, Lajda Porja parashikon si do
x
BREAKING NEWS

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika, ka të plagosur dhe disa të arrestuar. Zbardhet shkaku pse nisi konflikti në mes të rrugës

Degradon keq situata/ Të rinjtë godasin njëri-tjetrin me thika,
x
BREAKING NEWS

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës, Taulant Balla del me njoftimin e jashtëzakonshëm dhe zbulon lëvizjen që do të bëjë Kuvendi në shtator: E papranueshme dhe absurde...(FOTO)

PS përgatit ‘goditjen’ e fortë ndaj Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen ‘Bomba’, ‘Merimanga’ e grupi i famshëm ‘Intelektuali’ të përfshirë dhe politikanë shqiptarë, ja çfarë di për rastin e Ilir Metës

Ish-drejtuesi i Sigurimit të Shtetit, Bujar Hoxha: Në dosjen
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur shqiptar, autor i 135 veprave dhe albanolog me zë (EMRI+FOTO)

E trishtë/ Humbje e madhe! Shuhet nga jeta akademiku dhe shkrimar i njohur
x
BREAKING NEWS

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush përflitet se do të ikë nga kabineti

Fillimi i vjeshtës me surpriza në qeverisjen Rama, ja kush
x
BREAKING NEWS

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike, aftësinë e kufizuar dhe kujdestarin e personit, ja kategoritë që përfitojnë

Zbardhet vendimi i qeverisë: Rritet pagesa për ndihmën ekonomike,
x
BREAKING NEWS

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në Itali, zgjedhjet në shtator alarmojnë inteligjencën e fshehtë, ndërhyrje emergjente për të parandaluar të papriturat, ja prapaskenat

Shërbimet sekrete të botës “zbarkojnë” në
x

Bota

Tmerr në Kanada/ Përleshje me armë në një bankë, 2 të vrarë e 6 të plagosur

Tmerr në Kanada/ Përleshje me armë në një bankë, 2

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kanada, e cila është goditur nga një sulm i rrezikshëm në një bankë, ku gjatë përleshjes me armë mbetën të vrarë dy autorët dhe u plagosën gjashtë oficerë.

Ka qenë policia kanadeze ajo e cila ka qëlluar për vdekje dy autorët në një bankë në British Columbia dhe më pas ka evakuuar banorët aty pranë për shkak të rrezikshmërisë së një shpërthimi.

 “Shtëpitë dhe bizneset në afërsi të vendit të ngjarjes janë evakuuar për shkak të pranisë së një mjeti të mundshëm shpërthyes në automjetin të dyshuarve”, deklaroi policia.

Pas ngjarjes e gjithë zonja u izolua, për të eliminuar pasojat e rënda që do të vinin për shkak të një shpërthimi të mundshëm.

Sipas Reuters policia ka parë dy burra të armatosur që kanë hyrë në bankë dhe më pas kanë nisur të shtënat.

“Nga ajo që di për atë skenë kaotike, tragjike, dinamike, të dhunshme, fakti që asnjë qytetar nuk u lëndua në asnjë mënyrë është vërtet i mahnitshëm”, tha Duthie.

Kryeministri Justin Trudeau tha në Twitter se ishte “i tronditur dhe i pikëlluar” nga situata e krijuar.

 

Më të lexuarat